Zakochać się w Warszawie? (2)

Drugi punkt na mapie Warszawy to Pałac Prezydencki, Krakowskie Przedmieście i okolice centrum. 10 kwietnia, w drugą rocznicę katastrofy smoleńskiej wybraliśmy się z Rorq’iem w miasto.

QUIZ-ZAGADKA: po czym poznać Prawdziwego Polaka Patriotę? To oczywiste: polska flaga zatknięta na kij od miotły, na kożuchu małe ZPT (pieczołowicie wyrysowany znak Polski Walczącej na biało-czerwonym tle) i kebab w ręce.

Polska Walczy (ramię w ramię ze swoją manią prześladowczą)

Polska Walczy (ramię w ramię ze swoją manią prześladowczą)

Pogoda ładna, pora wieczorowa, postanowiliśmy połazić, zobaczyć Jarka na żywo. Co trzy metry potykaliśmy się o porozbijane znicze. Burdy nie było, ale za to dużo domniemań graniczących z pewnością, oskarżycielskich transparentów, wiecheć dla Jarka i takie tam. Po co?

I liścik… by Rorq

Widzicie tego ducha z biało-czerwoną flagą na pierwszym planie?

Nocna przechadzka… i jeszcze kilka zdjęć w tak zwanym międzyczasie.

W-wa Powiśle. Te lampki w tunelu to nasze tu-tum do domu.

Krótki komentarz a la słowo na czwartek: Takie rzeczy to zwykle widywało się w telewizji (której aktualnie brak). Podobnie, jak wczorajszy widok  eskorty premiera Chin nieopodal Łazienek i demonstrujący Tybetańczycy. Rarytas. Zacietrzewieni Polacy zaś są raczej smutnym obrazkiem.

Wrażenia: fajnie, że obyło się bez aktów agresji; za to szczerze nienawidzę tłumów, wspominałam już? i jeszcze jedno: zdjęcia wieczorne, bez lampy i stabilizatora, by w ogóle wyszły –  że gatunkowo niecudne, wiem.

Reklamy

Informacje Shari
Enneagramiczna 4w5 (aspołeczna indywidualistka). Żyję sztuką i potrzebą jej tworzenia; żywię się słodkimi, słabymi piwami (czyt.: wegetarianka). Jestem domorosłą florystką i fryzjerką. Bawią mnie absurdalne rzeczy i abstrakcyjny humor. Wierzę w to, że człowiek bez ogromnej, dziecięcej wręcz wyobraźni jest wewnętrznie ubogi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: